تایتل قالب طراحی سایت سئو قالب بیان
رایانامه گروه : eshragh.it@chmail.ir


مرکز آموزش شهید با هنر باغین -کرمان (ناجا) 

به نام خدا

سلام

امیدوارم سلامت باشید و از تک تک ثانیه های عمرتون نهایت استفاده را ببرید.

از جایی شروع میکنم که برگه سبز به دست شما می رسه در برگه ی سبز تاریخ مراجعه به محل اعزام و مرکز آموزشی (شهید با هنر کرمان) نوشته شده است در تاریخ مذکور به محل اعزام مراجعه کنید. خودتون را اماده کنید برای سفری که پیش روی دارید حدود 2 روز وقت دارید.

 فقط لوازم ضروری را با خودتون ببرید چون به شما کمد یا فضایی برای  نگه داری وسایل تون نمیدن وفقط حق داشتن یک کیسه ی انفرادی شبیه به کیسه بکس های سایز متوسط را دارید و وسایل اضافی شما به انبار انتقال پیدا می کند که تا موقع مرخصی یا در اختیارتون قرار نمیگیره یا بسختی  میتونین به وسایلتون دسترسی داشته باشین.

***  این پادگان آب تموم حموم هاش و سرویسهای بهداشتی و محل های شست و شوی دستها شور میباشد. همیشه یادتون باشه صورتتون رو با آب شیرین بشورین تا چشمانتون عفونت نکنه.
***  بوفه پادگان خیلی از چیزهایی که بخواین رو داره از خوراکی بگیر تا ظرف غذا  و مواد شوینده و دمپایی و ...
***  پادگان عکاسی و خیاطی و اغذیه و دستگاه خودپرداز هم داره  پس نگران این موارد نباشین.

وسایل مورد نیاز:

خوراکی : آجیل ، خرما ، بیسکوییت ، شکلات سفت ، نان قندی یا کیک برای مواقعی که گرسنه هستید ، پودر شربت یا تخم شربتی ، آبلیمو و ... 

پوشاک : 1 الی 2 شرت نخی ، 1 زیر پیراهنی سفید نخی ،

لوازم : دستمال کاغذی ، قفل آویز ( از این کوچیکا نگیرین که با هر کلیدی باز بشه )، ژیلت ، ناخن گیر ، چسب زخم ، نایلون دسته دار ساده ، شامپو، لیوان فلزی دسته دار ، بشقاب فلزی خیلی مهمه ، قاشق،  نخ وسوزن نخ رنگ زیتونی باشه شبیه رنگ لباس سربازی ، مقداری تاید بریزید در بطری آب سایز کوچک وبا خودتون ببرید

دارو :
* بهداری پادگان امام زاده نیست که شفاتون بده پس خودتون به فکر خودتون باشین و هر دارویی که فکر میکنین شاید بهش نیاز پیدا میکنین رو ببرین چون بهداری چیز خاصی بهتون نمیده .
اگر داروی خاصی استفاده می کنید حتما با خودتون ببرید. قرص سرما خوردگی ، کپسول چرک خشک کن ، ژلوفن یا استامینوفن ، شربت دیفین هیدرامین یا شربت های گلودرد گیاهی موثر چون گلودرد میگیرید ،کرم آ+د ، مولتی ویتامین یا قرص جوشان ، قطره ی چشم باکتی ماید 20 یا سولفاستامید چون چشم عفونت میکنه . در ضمن  اگر در فصل گرم سفر می کنید حتما حتما با خودتون کرم ضد افتاب ببرید چون آفتاب کرمان خیلی تیز و غریب کش هست .

* اینها چیزهایی بود که حتما بهش نیاز پیدا میکنید .

قبل از سفر خوب بخوابید که در آموزشی کسر خواب پیدا میکنید

بدن را اماده کنید عضلات پشت پا، ران و زانو ها برای بشین پا شو

در آخر هم حتما موی سرتونو با شماره 4 بزنید، چون اونجا فقط یک گردان آرایشگاه داره و احتمال زیاد مجبور میشین یک  گوشه محوطه بشینین و موهاتونو کوتاه کنین

در روز اعلام شده به موقع در محل اعزام حضور داشته باشد با افراد آرام وقابل اعتماد دوست شوید تا تنها نباشید با ذکر نام خدا سوار اتوبوس مشخص شده شوید بعد از تکمیل شدن ظرفیت اتوبوس و سوار شدن کادر نیروی انتظامی که سربازها تحویل او میباشند اتوبوس به راه می افتد حدودا 12 الی 14 ساعت راه است تا کرمان ( بستگی به شهرتون داره ) اتوبوس 2 بار میان راه توقف می کند در اتوبوس خوب بخوابید .

اگر ساعت 6 عصر اتوبوس حرکت کند ساعت 8 صبح به شهر باغین خواهید رسید اتوبوس جلوی درب پادگان توقف میکند بعد از پیاده شدن و به صف شدن افراد جلوی دژبانی چند نفر برای خوش امد گویی و زهر چشم گرفتن میان و چند نفر روحانی از عقیدتی سیاسی برای شرح احکامی مثل قصد 10 روز برای نماز و سوالات دینی شما

ورود به پادگان

 همه به حیاط کوچکی کنار دژبانی منتقل خواهید شد این حیاط ویژه ملاقات سربازان با خانوادهایشان است.  با شما صحبت می کنند که چه کسی وسایل ممنوعه دارد اگر تحویل بدهید کاری باهاش نداریم و از این حرف ها

بعد شما را از ان حیاط خارج کرده به خیابان اصلی که به در پادگان ختم می شود به صف کرده برای بازرسی بدن و وسایل

در این مرحله شما وسایتان را خالی کرده تا بازرسی  شوند بعد از بازرسی اسم همه برای بار دوم  نوشته خواهد شد در اینجا تعدادی دکتر میان سوال می کنند کسی بیماری خاصی داره مثل بیماری های روانی، قلبی وغیره یا به مواد مخدر معتاد هست در آخر دارو ها بازدید می شوند

در مرحله بعد شما به سالن ورزشی پادگان انتقال داده میشوید که اصل ثبت نام در اینجا خواهد بود . روند تقسیم گروهان ها کامل تصادفیه چون کلی برگه ها رو به هم میزنن تا همه  از هم جدا بشن . ولی سعی کنین اگه میخواین با هم بیفتین کنار همدیگه بشینن . پشت سر هم نشینین چون احتمالش خیلی ضعیفه با هم بیفتین . البته همش بستگی داره چطوری برگه ها رو جمع کنن . شما وسط های جمعیت بشینن که اگه به ستون جمع کردن شما ستونی کنار هم بشینین و اگه صفی بود شما صفی بشینین.

خوب لازم شد شما را با بعضی اصطلاحات نظامی این مرکز اشنا کنم

گروهان : یکی از یگان‌های ارتشی است که معمولاً از 70 تا 200 سرباز تشکیل شده است در  مرکز اموزش شهید باهنر گروهانها حدودا 120 نفر به بالا هستند.

گردان : یکی از یگان‌های ارتشی است. معمولاَ 3 تا 5 گروهان با هم یک گردان را تشکیل میدهند هر گردان معمولاً از 300-1300 سرباز تشکیل شده‌است.در این مرکز تعداد سربازان گردان ها از 360 تا 600 سرباز تشکیل شده است و بیشتر گردان ها در این مرکز اموزش 4 تایی است.

سلسله مراتب فرماندهی در این مرکز از پایین به بالا

فرمانده دسته : درجه ی او سر گروهبانی است بیشتر اوقات ایشان بالای سر گروهان است و بیشتر شما با این فرد سر و کار دارید.

فرمانده گروهان : درجه ی او صتوان 3 به بالا است ایشان  برای بهتر شدن آموزش ها بالای سر گروهان می اید.

فرمانده گردان : درجه ی او سرگرد میباشد او فرمانده ی گروهان های تشکیل دهنده گردان می باشد.

فرمانده پادگان : درجه ی او سرهنگ تمام می باشد تمامی گردان ها و فرماندهان ان تابع ایشان می باشند.

در بالا چیزهایی که لازم بود را نوشتم و اضافی را حذف کردم حالا بریم سر بقیه ی داستان

بعد از تعیین گردان و گروهان شما به صف شده و تحویل فرمانده دسته می شوید فرمانده ی دسته بعد از صحبت ها وگرفتن زهر چشم شما ودادن کلی بشین پا شو شما را به طرف سلف غذا بعد نماز هدایت می کند بعد از تمام شدن نماز به شما استحقاقی هایتان داده می شود یعنی یک کیسه ی انفرادی با کلی وسایل که باید داخلش جا بدین یادتون باشه زرنگ باشید و سریع پوتین و لباس و شلوار سایز خودتون را بگیرید سپس به طرف اسایشگاه رفته تا وسایل تان را درانجا قرار دهید و تختتان را تحویل بگیرید در مرحله ی بعد شما به طرف بوفه رفته  تا لوازم مورد نیاز را بخرید پس یادتون باشه پول همراهتون ببرید. وقتی خرید تمام شد وسایلتان را داخل اسایشگاه میگذارید اگر وقت شام بود شما برای صرف شام جلوی سلف صف خواهید کشید تا غذا بخورید.

این دفعه فرمانده گروهان میاد اونم چشم زهری از شما می گیره وبعد از کلی بشین پا شو ، تایین نگهبانان و گرفتن امار فکر کنم ساعت 11.30 بذارن برید داخل اسایشگاه بخوابین این طوری بگم هفته ی اول خیلی سخته

نگهبانی

هر شب تعدادی نگهبان از گروهان شما به نوبت انتخاب میشه برای نگهبانی از آسایشگاه و مناطقی مثل سرویس بهداشتی ، منبع آب و غیره که نگهبانی از آن به عهده ی گروهان شماست البته هر گروهان از جایی مشخص حفاظت می کند.

لیست نگهبانان

حدود 18 نفر هر شب از گروهان شما نگهبان هستند.

سه نفر پاسبخش

دو نفر سمت چپ و راست آسایشگاه 

یک نفر درب ورودی اسایشگاه

دو نفر بیرون اسایشگاه مثل سرویس بهداشتی

ساعات نگهبانی به این شکل است از ۱۰ شب که خاموشی زده میشه تا ۱۲ نگهبانان دو ساعت اول از ۱۲ تا ۲شب نگهبانان دو ساعت دوم و از ۲ تا ۴ نگهبانان دو ساعت سوم

همه ی نگهبانان از همان ۱۸ نفری که گفته شد انتخاب می شود دو ساعت اول : یکنفر پاسبخش دو نفر سمت چپ و راست اسایشگاه یک نفر در ورودی دو نفر بیرون اسایشگاه مثل سرویس بهداشتی = ۶نفر دو ساعت اول

وظایف نگهبانان

پاسبخش : بیدار کردن نگهبانان و جلوگیری از ترک پست آنها

نگهبان اسایشگاه : سمت چپ و راست اسایشگاه مسقر میشوند و باید مواظب وسایل و افتادن سر باز ها از روی تخت باشند.

نگهبان درب ورودی : کنترل ورود و خروج اشخاص و ثبت آن در برگه ی ورود و خروج

هر شب یک از فرماندهان داخل گردان شما به مداومت کاری انتخاب می شود وظیفه ی مداومت کار اینه که از تمام گروهان های گردان مورد نظر سرکشی کنه تا وظایف نگهبانی و غیره به خوبی انجام بشه واگر مشکلی بود رفع کنه.

بعد از یک شب کوتاه ساعت ۴ صبح بیدار باش را میزند همه با کمی استراحت باید از خواب بلند شوند برای یک روز طولانی و سخت

وقتی بیدار شدی باید تختتو آنکادر کنی حالا شاید بگید آنکادر چیه باید بگم که آنکادر یک فرایند پیچیده و حوصله بر است که در فضایی کم وقتی از خواب بیدار میشید باید انجام بدهید حتما شما شب آنکادر میکنید و فقط صبح آن را سفت می کنید.

وقت بیدار باش فرمانده دسته با داد فریاد و سوت بیدارتون میکنه البته چند روز اول این طوره

بعد از انکادر کردن باید از اسایشگاه خارج بشید برای خوردن صبحانه و خواندن نماز .

صبحانه : کره و عسل , کره مربا , عدسی , لویبا  و پنیر

هر روز صبح یکی از موارد بالا با نصف نان صبحانه شما را تشکیل می دهد شاید بعد از مدتی چای هم به این منو اضافه شود

موقع وضو گرفتن حواست باشه هوای کرمان صبح سرده و اب پادگان هم الوده ( بعضی از قسمت ها شور ) بزنی به چشم عفونت میکنه (به مرور زمان) سعی کنید با اب شیرین وضو بگیرید.

وارد نماز خانه می شوید نماز جماعت میخوانید.

 حالا نوبت نظافته

برای تمام افراد گروهان منطقه ی نظافتی مشخص می شود باید هرروز صبح نظافت کنید.

قبل از شروع صبحگاه تمامی گروهان های پادگان خود را به نحوی اماده میکنند برای رژه اما شما به دلیل تازه کار بودن دو تا سه روز فقط تمرین می کنید.

صبحگاه چیه  

یاد صبحگاه دوران مدرسه ها افتادید نه این فرق داره خیلی رسمی تره تمام گردان ها بعد از نرمش و امادگی لازم سر ساعت وارد میدان صبحگاه می شوند

همه به ترتیب گروهان و گردان منظم می شوند.

در این قسمت میخوام بطور اجمالی از فرامین صبحگاه براتون بگم از شروعش تا پایان.

معمولاً وقتی خود سرهنگ یا جانشینش ( اکثراً جانشینش) وارد میدان میشدند درود میدادن به اینصورت که « میدان درووووووووووووود » ما هم در پاسخ باید میگفتیم : « دروووووووووووووووود جناااب)

بعد رسماً مراسم شروع میشد، دستورات فرمانده میدان به اینصورت بود:

·         بسم الله الرحمن الرحیم

·         میدان به فرمان من

·         بجای خووووووووووود، باییییییییییییییییییییییست

·         هر یگان از جلو، از راست، نظاااااااااااااااااااااااااااااام

·         میدان خبببببببببببببببببببببببببببر داااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار

( در این حین دیگه پشه پر نمیزد و کوچترین صدایی شنیده نمیشد بجز صدای برگ درختان که توسط نسیم سحرگاهی بحرکت در می اومدن)

·         تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجییییییید

( قرآن تلاوت میشد و بعد از خاتمه صلوات می فرستادیم)

·         میدان، آزاااااااااااااااااااد، بجای خود

( با فرمان آزاد اسلحه مقداری جلوتر میرفت در حالیکه قنداش سرجاش ثابت می موند، پاها به اندازه عرض شونه باز میشد و داد میزدیم الللللللللللله با فرمان بجای خود بحالت قبلی برمیگشتم)

·         یگانهای مسلح، به پرچم، پییییییییییییییییییییییییییییییش ، فنگ

( با این فرمان اسلحه میومد جلوی صورت، سر بسمت پرچم و موزیک سرود ملی توسط گروه موزیک نواخته میشد ما هم سرود رو میخوندیم، بلافاصله بعد از اتمام سرود مارش مخصوص آغاز مراسم ناجا نواخته میشد که ریتم تندی هم داشت.)

·         به پایداری جمهوری اسلامی ایران، میدان، تک بییییییییییییییییییییییییییر

( تکبیری که میدادیم به اینصورت بود: الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر، خامنه ای رهبر، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر امریکا، مرگ بر انگلیس، مرگ بر منافق، مرگ بر اسرائییییییییییییل )

·         یگانهای مسلح، پاااااااااااااااااااا فنگ

·         به سرود

با این فرمان موزیک آهنگ سرود مخصوص نیروی انتظامی رو میزد ما هم یکصدا می خوندیمش

ما زجان گذشتگان

 حافظان میهنیم

 در نبرد خود سران

 همچو کوه آهنیم

 پیرو خط امام

 جان نثار امتیم

 چون هژبر صف شکن

در مصاف دشمنیم

 دیده بان مرز و بوم کشوریم

حامی حریم و دین و دفتریم

 روز و شب پی رفاه خستگان

جان به کف مطیع حکم رهبریم (۲)

 ما پناه قلب شکسته ایم

 دل ز هر چه جز حق گسسته ایم

 تا نجات انسان ز فتنه ها

 در کمین ظالمان نشسته ایم

 نیروی انتظامی ایرانیم

در خدمت مکتب و قرآنیم

 

·         به نیایش

( با این فرمان موزیک دیگری زده میشد و دعا خونده میشد و ما هم آمین – آآآآآآآآآ، میییییییین میگفتیم)

بعد از این فرمان اجرای صبحگاه تموم میشد و فرمان رژه داده میشد:

·         یگان های مسلح، به دست، فنگ

·         به راست، راست

·         از جلو و از راست نظام

·         خبببببببببببببببردااااااااااااار

·         به رژه

·         نظر براست

·         یگان به یگان

·         هر یگان به مسافت یک نفر نماینده

·         یگان یککککککککککم

با این فرمان طبل موزیک زده میشد، فرمانده گروهان با شمشیر جلوی دسته یک و جانشین گروهان هم با شمشیر جلوی دسته دوم حرکت میکردن. نزدیکای جایگاه شمشیر میومد جلوی صورت فرمانده و پاهای ما باید 45 درجه یعنی حدوداً تا زانوی نفر مقابل بالا میرفت تا اینکه پنج شش قدم مونده به جایگاه شمشیر زیر پای  چپ بالا می رفت و زیر پای راست پایین میومد و ما باید داد میزدیم ( اللا    هووووووو        اک     ببببببر) هر سیلاب زیر یه پا که از پای چپ شروع میشد زیر پای راست تموم میشد بعدش پای چپ 90 درجه یعنی تا کمر نفر جلویی بالا میرفت و خلاصه 30-40 قدمی همینجوری رژه می رفتیم که در این حین هم فرمانده شمشیرش رو به احترام میاورد پایین کنار پاش، بعد از عبور از جایگاه فرمان آزاد توسط فرمانده گروهان داده میشد و روال عادی کار دنبال میشد. ادامش بستگی به حال و حوصله سرهنگ داشت ممکن بود دوباره حتی سه باره و چهارباره و ... هم رژه بریم  و یا مستقر بشیم برای سخنرانی.

اما دو روز در هفته که ورزش داشتیم فرمان رژه صادر نمیشد و به اینصورت بود:

·         یگانهای مسلح، قددددددددم رووووووووووو

( اسلحه رو کمی میاوردیم بالا و میرفتیم جلو تا دستور توقف صادر بشه)

بعدش هم بشمار 3 لباسا رو در میاوردیم و ورزش و نرمش با اعمال شاقه.

امیدوارم که توضیحات در مورد فرمان صبحگاه و نحوه اجراش کافی بوده باشه و در حس مراسم قرار گرفته باشید.

در بالا افراد داخل میدان اسلحه داشتند ولی به شما تقریبا تا 10 روز اسلحه تحویل نمی دهند.

ادامه

بعد از پایان صبحگاه و انجام ورزش گروهان ها در اختیار فرماندهان خود قرار میگیرد . حالا وقته قرقر کردن فرمانده هاست اگر در صبح گاه از فرمانده پادگان خیلی خوب گرفته باشید که هیچ ، اگر که نه اینقدر تمرین می کنید تا رژه رفتن یاد بگیرید. حالا (خیلی خوب) چطور باید گرفت به گروهانی که در رژه بسیار منظم باشه یعنی دستور ها به موقع اجرا بشه پا ها به طور منظم و در یک خط تا زاویه 90 درجه بالا و پایین بیاد و نفرات اول صف بتوانند فاصله با صفه جلویی را حفظ کنند و به موقع سرشون رو به سمته جایگاه و قرآن برگردانند وکسی کمر نزنه و همه نوکه پنجه هاشونو به زمین بزنن و در کل ، گروهان منظم باشه اون موقع فرمانده میدان فریاد میزنه خیلی خوب و گروهانه مورد نظر باید بگه سپاس جناب و تا قسمته تعیین شده حرکت کنه بعد از ان به صورته قدم رو ادامه خواهید داد

حالا فرمانده گردان اومده بالا سرتون فرض کنید چهار تا گروهان 120 نفره نشتید رویه زمین همراه با فرماندهان مثلا گروهانه ایمان خیلی خوب گرفته گروهانه ایثار خیلی خوب نگرفته و دو گروهانه دیگه نیز خوب رژه رفتن 

فرمانده گردان : میاد پیشه فرمانده گروهانه ایمان میگه افرین خوب تمرینشون دادی اما باید بهتر از این باشن رو به فرمانده های دیگر گروهان ها میکنه میگه این چه رژه ایی بود  هنوز بهشون یاد ندادین چطور منظم باشن دارین چی کار میکنین و از این حرفا بعد رو به سرباز های گروهان میکنه با لحنه تحقیر امیز میگه ای حیفه نون ها میدونین چقدر هزینه دارید برایه پادگان میدونید چقدر هر روز غذا میخورید اگر بخواهید این جوری رژه برید میفرستمتون زاهدان اونجا خدمت کنید گروهانه ایثار که انگار تا حالا رژه نرفته این گروهان اگه همین جوری پیش بره مرخصی نمیگیره به اینها امروز نهار نمیدید تا بفهمنن چطور رژه برن (بلوف) بعد میگه گروهانه ایمان برپا 20 دقیقه میرید استراحت بعد در اختیار فرماندهانتون هستید گروهانه ایمان با خوشحالی به سمته بوفه و سرویس بهداشتی میرن ولی اون بدبختایی که خیلی خوب نگرفتن باید تمرین کنن به هر حال هر چقدرم که فرماندتون سخت گیر باشه ساعته 8 یا 9 یه استراحت میده بهتون

وقتی که فرمانده  استراحت داد اگر میخواید کاری انجام بدهید سریع باشید بعد از استراحت در روزهایه ابتدایی دوباره تمرین رژه خواهید کرد ولی بعد از حدود 4 روز کلاس هایه اموزشی شروع میشه .

حالا کلاسهای اموزشی شامل چه چیزهایی میشه یه سری کلاسه عملی دارید مثلا امادگی جسمانی و یه سری کلاسه تئوری دارید مثله کلاس های عقدیتی

بعد از کلاسها در اختیار خود قرار میگیرید تا پوتین ها را در اورده و دمپایی پا کنید و برایه نماز اماده شوید هنگامه رفتن به اسایشگاه یادتون باشه ظرفه غذاتونو بردارید. دوباره به صف میشید در حالی که همه دمپایی دارید  و به سمته نمازخانه به شکله قدم رو حرکت میکنید.

در یکی از قسمت های خالیه کنار درب نماز خانه گروهان سره جاش متوقف میشه و در همون حالت نظم دمپایی ها را در اورده صحنه قشنگیه فکر کنید 120 جفت دمپایی رویه زمین فقط ماله یه گروهان دو نفر نیز برایه نگهبانی از دمپایی ها انتخاب میشن اگر کسی از دمپایی ها مرقبت نکنه بعد از نماز دمپایی وجود نداره !

 اگر زود تر از گروهان هایه دیگه اومده باشید ردیف جلو میشیند اگر که نه احتمال داره نمازخونه پر شده باشه و بیرون نماز بخونید زیره افتاب پیشنهاد میکنم جزو ردیف های اخر باشید چون به سهولت از نماز خونه خارج میشید

بعد از وارد شدن امامه جماعت و دست دادن و احوال پرسی از فرماندهان و روسا که در صفه اول نمازخانه نشستن نماز جماعت شروع خواهد شد بهتون پشنهاد میکنم که موقع نماز ، مثله همه نماز بخونید و بینه جمعیت ننشیند و پنهان نشید نخوابید چون با این کارتون صف به هم خواهد خورد و نماز جماعت مشکل پیدا میکند ولی در هر صورت پیداتون میکنن وبهتون تذکر میدن بعد از نماز امام جماعت شروع به صحبت کردن میکنه و در اخر یک مقامه ارشد شروع به صحبت میکنه و به ترتیب از نمازخانه خارج خواهید شد.

بیرون از نمازخونه همون جور که انتظار دارین دوستاتون منتظرتون هستن و دمپایی ها سرجاشه وقتی دمپایی هاتونو میپوشید اینقدر داغ شده که انگار سربه داغ ریختن کف پاتون در اینجا ارشد گروهان شما را منظم خواهد کرد و به سمته غذا خوری هدایت میکنه البته اینم بگم که در هر فصل ساعت نماز خوندن و غذا خوردن فرق داره شاید شما اول غذا بخورید بعد نماز بخونید

خوب حالا رو به رویه سالن غذا خوری به ترتیب ایستادید برایه ما به این شکل بود یک سالن با گنجایشه حدودا 60 نفر برایه دو گروهان به جمعیته 240 نفر جالبه نه

همه باید منتظر باشید تا مقسمینه غذا (تقسیم کننده غذا ) برسن و غذا رو بیارن

10 نفر 10 نفر داخله غذا خوری خواهید رفت فرمانده دسته حضور دارد و بیشتر از10 الی 15 دقیقه وقت ندارید غذا بخورید بعد از این زمان فرمانده با داد وفریاد بیرونتون میکنه چون افراد دیگه بیرون منتظرن

بعد از غذا دوباره به شکله منظم به سمته اسایشگاه میروید تا دمپایی و ظرفه غذا رو در کوله قرار بدهید و پوتین ها رو بپوشین و دوباره اماده کلاس های درسی شوید کلاس های درسی تا ساعت 4 یا 5 طول میکشد بعد از این مدت در اختیار خود قرار میگیرید و باید کارهای شخصی را انجام بدهید مثله شستن جوراب ها واکس زدن کفش و غیره

حال برای خوردن شام به سمته غذا خوری میرویم و حتما یه غذایه نونی در انتظار شماست

برنامه ی غذایی پادگان به این شکل است که نهار همراه با برنج است مثله برنج و مرغ و شام  همراه با نان است مثله کتلت و نان

بعد از خوردن شام وقته نماز میرسد همه به سمته نماز خانه هدایت میشوند مثله ظهر......
  شماره تماس چند تا از گروهان ها :

📞 : 0342188088

📞 : 0342188096

📞 : 0342188097

📞 : 0342188098 عاشورا – باهنر

📞 : 0342188036 نیروی انسانی

 

 


* اگر شما هم شماره ای دارین برای ما بفرستین تا به اشتراک بگذاریم و خانواده ها رو از نگرانی خارج کنیم.

با تشکر

📞


یا حق


نظرات (۸۳)

 • Saqar
  سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷ , ۱۵:۵۴
  چه ساعتی میشه به پادگان زنگ زدکه جواب بدن؟؟؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۲ آذر ۹۷، ۱۹:۲۹
   غروب و اول شب زنگ بزنید
 • محمد
  جمعه ۱۶ آذر ۹۷ , ۱۸:۱۶
  سلام من کف یکی از پاهام صافه ولی وقتی رفتم دکتر یکی یکی میفرستادن  تو اونجا خیلی شلوغ بود اصلا دکتر معاینه نکرد فقط دوتا سوال کرد اونم سابقه ی بیماری خاصی داشتی گفتم نه بعدش هم پرسیدن سابقه ی بستری شدن داشتی گفتم نه بعدش مهر زد  گفت فردا پلیس +۱۰ خواستم بدونم اونجا معاینه میکنن حداقل معاف از رزم بشم ؟ ممنون میشم جوابمو بدین.

  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۰ آذر ۹۷، ۰۹:۱۹
   سلام همه کارهای معاف از رزمیتو باید قبل اعزام انجام بدی. 
 • مهدی
  چهارشنبه ۱۴ آذر ۹۷ , ۰۱:۴۶
  با سلام  کرمان نیروی انتظامی مرزبانی هست یا خیر 
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۱۵ آذر ۹۷، ۰۹:۳۵
   سلام . خیر کرمان انتظامیه
 • رامین
  سه شنبه ۱۳ آذر ۹۷ , ۱۴:۱۷
  سلام من اعزامی 19/9 هستم کسی تو این تاریخ اعزامی هس به این آیدی بیاد آشنا شیم
  raminsoori@
 • ارمین
  سه شنبه ۲۹ آبان ۹۷ , ۱۲:۳۸
  لطفا شماره تلفن پادگان بزارید
  #باغین_کرمان
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۳ آذر ۹۷، ۰۹:۴۷
   با سلام . انتهای مطلب رو بخونید  چند تا شماره براتون گذاشتیم .

   *اگه شما هم شماره ای به دست اوردین برامون بفرستین تا برای همه به اشتراک بذاریم . 

   با تشکر
 • امین
  يكشنبه ۲۷ آبان ۹۷ , ۰۹:۰۵
  پیش شماره کرمان۰۳۴
  باهنر.عاشورا۲۱۸۸۰۹۸
  نیروانسانی ۲۱۸۸۰۳۶
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۷ آبان ۹۷، ۱۶:۲۳
   یک دنیا ممنون
 • جی جی
  شنبه ۱۲ آبان ۹۷ , ۲۱:۴۵
  سلام
  اگر میدون روز میدون تیر به هر دلیلی نباشی وقتی که اومدی همراه یک گروهان دیگه میفرستنت اصلا جای نگرانی نیست.
  تجدید دوره اصلا نداریم یالاترین مجازاتش چند روز بیشتر از بقیه نگهت میدارن.
 • سعید
  شنبه ۱۲ آبان ۹۷ , ۲۱:۱۸
  سلام. اقا ببخشید اگ جانشین مرکز بهت مرخصی بده و تو روزایی ک مرخصی هستی میدون تیر نوبت دوم برگزار شه تجدید اموزش میکنن یا ن.؟
 • Fateme
  جمعه ۱۱ آبان ۹۷ , ۱۴:۱۴
  سلام میشه ی شماره تماس بذارین ؟ اینی ک گذاشتین میگه اشتباهه
 • ۰۰۰۰۰
  دوشنبه ۳۰ مهر ۹۷ , ۱۳:۲۰
  سلام 
  https://t.me/joinchat/IsQj6xKYkH7QgnNq2c3L6A
  دوستان یک هشت باهنر مایل بودن بیان تو گروه 
 • علی
  دوشنبه ۳۰ مهر ۹۷ , ۱۲:۲۳
  سلام
  وضعیت تلفن اونجا چجوریه باید کارت تلفن ببریم

 • ارش
  يكشنبه ۲۹ مهر ۹۷ , ۲۳:۵۰
  سلام 8/1اعزامم معاف از رزمم از شهرکرد میخواستم بدونم واسه تقسیم سرباز که بعده اموزشیه میتونم نامه و مدارک ببرم ک بندازنم شهر خودم؟ 
 • محمد
  يكشنبه ۲۹ مهر ۹۷ , ۱۴:۲۲
  سلام من اعزامی ١/٨ هستم و مدرک دکتری میخواستم بیینم گوشی رو تحویل میگیرن پادگان که موقع مرخصی بهم بدن؟تقسیم بندی گردان رو میشه عوض کرد؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۳۰ مهر ۹۷، ۱۰:۲۱
   سلام دکتری رو میدن ذولفقار . گوشی رو تحویل میگرین و تا مرخصی میان دوره بهت نمیدن .
 • عبدالله ملازهی
  چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ , ۲۲:۳۸
  با سلام خدمت دوستان مخصوصا هادی آگه لیسانس داری میفتی گردان ذوالفقار بهترین جای مرکز و مرخصی هم متاهلین به جز دو هفته اول هر هفته چهارشنبه ها تا جمعه مرخصی میروند و کرمانی ها وبومی ها هم پنج شنبه و جمعه مرخصی از این لحاظ خیلی عالیه نگران نباش ومعاف ار رزم ها هم هواشون را دارند 
 • هادی
  چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ , ۰۰:۵۲
  من کف پام صاف هست و اینکه اقدام نکردم چون میخواستم پذیرش سپاه بگیرم
  الان افتادم همین با هنر کرمان
  باید چیکار کنم ؟؟؟ میخوام الان معاف از رزم بشم و اگه بشه جامو عوض کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 • kambiz
  سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷ , ۲۲:۰۲
  سلام منم 8/1اعزامم از اصفهان ..برا متاهل ها وضعیت مرخصی چجوریه?معاف از رزمم هستم ولی اخر نفهمیدم چکاری انجام میدیم چی انجام نمیدیم پاسخ بدین ممنون میشم لیسانس پرستاریم
  kami009873
 • هادی
  سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷ , ۱۲:۴۶
  منم 8/1 هستم افتادم کرمان شیرازی هستم
 • مهدی
  سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷ , ۱۱:۱۳
  سلام
  1/8 باهنر کرمان از استاف فارس کسی هست
 • حسین
  سه شنبه ۲۴ مهر ۹۷ , ۱۰:۴۳
  من ۱ /۸ تاریخ اعزاممه پادگان شهید باهنر از اصفهان کسی هست مثل من باشه 
  بیاد تلگرام
  Ghasemianhossein
 • Mahmood
  دوشنبه ۲۳ مهر ۹۷ , ۲۳:۰۴
  اعزامی یک هشت باهنر کرمان هر کی هست به آیدی زیر پیام بده تا آشنا شیم و بخندیم
  Mahmood_m95
 • مهدی
  جمعه ۲۰ مهر ۹۷ , ۱۹:۴۱
  یعنی اگ بریم تهران امکانش هست ب تعویق بندازن? با اینکه محل اموزشی انتخاب شده
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۰ مهر ۹۷، ۲۳:۳۲
   همین نظام وظیفه شهر خودتون هم کلی کار  میتونین بکنین. مثلا به بهونه اینکه یه امریه براتون جور شده و باید عقب بندازین و ....
 • مهدی
  جمعه ۲۰ مهر ۹۷ , ۱۹:۰۰
  سلام
  واسه اموزشی مدارک چی باید ببریم?!
  برگ سبز کافیه?
  شناسنامه و کارت ملی چی?
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۰ مهر ۹۷، ۱۹:۲۳
   برگ سبز حتما ببر +کارت عابر بانک + کارت ملی
 • مهدی
  جمعه ۲۰ مهر ۹۷ , ۱۶:۲۷
  سلام
  من اگر پارتی داشته باشم تهران میتونم کد اعزام اموزشی رو تغییر بدم 1/8 اعزامم

  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۰ مهر ۹۷، ۱۹:۲۲
   اگه یخرده همت داشته باشی میتونی یه بهونه جور کنی بری نظام وظیفه و عقب بندازی
 • سید مهدی موسوی
  پنجشنبه ۱۹ مهر ۹۷ , ۱۵:۱۹
  من 1/6 اعزامم،لیسانس پرستاری دارم،ایا توی بهداری منو میندازن?
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۰ مهر ۹۷، ۰۰:۳۲
   جاااان ؟ 1.6 ؟؟ فک کنم گذشته ؟
 • مهدی
  پنجشنبه ۱۹ مهر ۹۷ , ۱۲:۱۴
  سلام
  من دارم میام پادگان شهید باهنر کرمان لطفا بگید چه وسایلی همراهم بیارم
  با تشکر
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۱۹ مهر ۹۷، ۱۲:۴۹
   سلام . یخرده حوصله به خرج بده و متن رو کامل بخون . توش کامل توضیح دادیم . 
 • مهدی
  چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷ , ۱۰:۰۴
  سلام
  من 1/8 اعزام هستم کرمان بعد مینیسک و رباط پام پاره هست بیام اونجا معاف رزم هستم
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۱۸ مهر ۹۷، ۱۸:۴۹
   سلام  باید قبل رفتنت  بری کارای معاف از رزمیتو بکنی  وگرنه اونجا به مشکل میخوری .  و اولین حرفی ک میشنوی میگن اگه نمیتونستی نمیومدی  برات دعوت نامه نفرستاده بودیم . 
 • محمد
  چهارشنبه ۱۸ مهر ۹۷ , ۰۷:۲۹
  اونی که قرار پنجشنبه بیاد ۱۹ مهر نگران نباش میای میشی سرباز خودم
 • ماهان
  شنبه ۱۴ مهر ۹۷ , ۲۲:۴۱
  ما رو بردی به خاطرات باغین
 • مهدی
  چهارشنبه ۱۱ مهر ۹۷ , ۱۴:۲۵
  سلام من پنج شنبه ۱۹ باید برم پادکان کرمان‌....‌ چجور پادگانیههههه
 • حمید
  چهارشنبه ۴ مهر ۹۷ , ۰۸:۴۳
  من پایه خدمتی شهریور ۹۷ هستم . الان اومدم میان دوره . پادگان سرسختیه ولی میشه تحمل کرد . گردان ذوالفقار گردان لیسانسه ها ک ما هستیم از همه گردانها بهتره
 • جواد
  سه شنبه ۳ مهر ۹۷ , ۱۲:۲۳
  سلام، من اعزامی ۸/۱ هستم، فوق لیسانسم، متاهل هم هستم، ی بچم دارم
  خیلی وضع پادگانش افتضاحه؟
  مرخصی هاش چه جوریه؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۴ مهر ۹۷، ۱۰:۱۰
   اگه کرمانی یا یزدی باشین از چهارشنبه تا شنبه رو میتونین برین خونه 
 • فرشید
  يكشنبه ۱۸ شهریور ۹۷ , ۱۵:۳۴
  سلام شماره تلفنی از نیروی انسانی باهنر یا کلا از هرجاییش کسی نداره؟؟؟؟؟
 • Zizi
  جمعه ۱۶ شهریور ۹۷ , ۰۱:۴۱
  چند نکته بگم دوستان کاملا متوجه شن :
  ۱- کارت سبز و فعالی و ... هیچ تاثیری تو آموزشی نداره قبلا داشته الان دیگه نه.
  ۲- روز اول رسیدی پادگان گوشیت رو میگیرن تا ۲ هفته تحت هیچ شرایطی حق خروج نداری مگه با آمبولانس بری،بعد از دو هفته شاید متاهلین بزارن اونم اگه آماده باش نباشه.
  3-آب همه ی پادگان شوره،فقط گردان ذوالفقار اب سردکنش از بقیه جاها شیرین تره
  4-نیروهای کادری ادم های خوبی هستن،اما فرماندهان آموزشی همگی عقده ای و بیسواد اکثرا کسانی بودن مجبوری وارد نیروی انتظامی شدن و سختی کشیدن فک میکنن مقصرش سربازها هستن.
  5-مغازه پادگان کارت تلفن داره اما گرون میده کلا همچی داخل پادگان گرونه،،تلفن هست اما خیلی کم حداقل ۳۰ دقیقه باید تو صف وایستی
  ۶-معاف از رزم هیچ فرقی با بقیه ندارن فقط تو رژه اسلحه دست نمیگیرن اما همیشه مورد تمسخر و بی احترامی بقیه هستن اصلا ادم حساب نمیشن
  ۷-اکثرا مریضی سرما خوردگی دارن و محیط واقعا کثیفه 
  ۸-زیاد از سربازها کار میکشن مثلا همین دیروز ۲۱۰ نفر انتخاب کردن به عنوان اختشاش گر تا نیروهای نوپو تمرین کنن،،خیلی از بچه ها با باتوم زدن ،اب پاشیدن گاز اشک اور زدن(شاید باور نکنید)
  ۹-صبح روز سه شنبه برا ملاقات نرید نمیزارن چون صبحگاهه ،،سربازها رو میترسونن از روز اول بگید به خانوادتون همچی اینجا خوبه
  10-اگه پارتی دارید حتما پیگیر شید کسانی پارتی دارن از هر نظر عالیه
  11-منشی و ابدارچی و ارشد و ... دنبالش نباشید که به فکر من بدتره،
  ۱۲-اگه پزشک هستید حتماااا پارتی پیدا کنید چون تعداد پزشک ها زیاده فقط پارتی دارها میرن بهداری
  ۱۳-برا همچی از سربازها تعهد میگیرن تا اگه اتفاقی بیفته نتونی شکایت کنی،مثلا کتک بخوری.
  14-خیلی مراقب اسلحه باشید اولین بار تعهد میگیرن اگه ی پیچ گم شه پای شما گیره
  .
  .
  .
 • Zizi
  جمعه ۱۶ شهریور ۹۷ , ۰۱:۱۹
  سلام
  من پایه خدمت شهریور 97 هستم ،الانم تو مرخصی اخر هفته اومدم خونه،،دوستانی که دفترچه پست کردن افتادن باغین اگر براشون امکان داره حتمااااااااا تمدید کنن مخصوصا غیربومی حتی در صورتی ۰۵ هم می افتید تمدید کنید،گیر ی عده ادم بیسواد عقده ای نیفتید...
 • حدیث
  پنجشنبه ۱۵ شهریور ۹۷ , ۰۰:۳۶
  سلام دوستان شوهرمن گردان قدس گروهان ایمانه کسی میدونه وضعیتش خوبه یانه
 • S.a
  چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷ , ۱۸:۳۰
  سلام خیلی ممنون از اینکه جواب میدید. شوهر من الات زنگ زد گفت افتاده گردان عاشورا گروه ایمان فرماندهاشونم محمدی سالاری و مددی هست گردانش چجوریه فرماندهاش خوب هستن؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۹ شهریور ۹۷، ۱۰:۲۳
   گردانش حد وسطه ... نه خوبه و نه بد .... آقای محمدی هم ادم خوبیه .... 
 • سرباز ۱/۲/۹۷
  چهارشنبه ۷ شهریور ۹۷ , ۰۴:۲۳
  سلام به همه دوستان 
  من اردیبهشت ۹۷ باغین کرمان بودم بامدرک لیسانس 
  بنظرمن هرکی اونجا میوفته ارزشش رو داره که نررره و دوباره دفترچه پست کنه 
  ۲ماه اندازه دوسال میگذره اونجا مخصوصا برا غیر بومی ها 
  بهترین جاش گردان ذوالفقا گزوهان شهادت فرمانده ملکی هستن که اگ شانس بیارین سرباز جناب ملکی بشین خیلی بهتون خوش میگذره 
  من خودم سرباز ایشون نبودم ولی واقعاااا مرد هستن هوای سربازو خیلی دارن 
  و بدترین و فاقد ارررزش ترین فرمانده هم فرمانده گروهان ایثار مقصودی هستن که یک ادم عقده ای به تمام معنا و یکی از چرررت ترین ادماییی که تو زندگیم دیدم
  ولی خداروشکر بعد دوره ما از اونجا گرشونو گم کردن رفتن 
  هرجا هستی برا شخصیت منفورت متاسفم مقصوووودی 
  یاعلی
 • S.a
  دوشنبه ۵ شهریور ۹۷ , ۲۳:۲۳
  سلام شوهر من تازه رفته برای اموزشی وضعیت مرخصی چجوریه مرخصی چندوقت بعد از رفتتنشون میدن؟ 
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۷ شهریور ۹۷، ۱۲:۲۵
   سلام  بستگی به شهرتون داره 
 • saeed
  دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ , ۱۷:۱۸
  ممنون که پاسخ دادین.سوال نهایی اینکه اگه مشخص کردن معاف از رزمارو اردو و رژه و میدان تیر حذف میشه برامون؟واینکه به جاش ارشد و منشی بشم خوبه؟
  با تشکر از زحمات شما.
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۹ مرداد ۹۷، ۱۷:۲۰
   بعضی چیزا حذف میشه . نه همه چیز ها . منشی بشی خوبه 
 • saeed
  دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ , ۱۲:۲۷
  سلام.
  این پادگان اگه معاف از رزم باشی چه کارایی رو نباید انجام داد.خوده فرمانده ها جدا میکنن معاف‌ از رزمارو یا خودمون باید مرتب‌ بگیم که معافیم؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۹ مرداد ۹۷، ۱۶:۴۹
   سلام تموم معاف از رزم ها یک کد رو لباسشون میزنن که مشخص میشه معاف از رزمن . نگران نباش
 • علی
  دوشنبه ۲۲ مرداد ۹۷ , ۱۲:۴۳
  واقعیت داره که هر کی بسیج فعال داشته باشه آموزشیش کمتره .باید مدرکی هم ببریم یا خودشون استعلام میگیرن 
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۴ مرداد ۹۷، ۱۷:۲۲
   نه اون دوره تکمیله که اموزشی رو کم میکنه نه فقط داشتن بسیج فعال
 • بهنام
  دوشنبه ۱۱ تیر ۹۷ , ۰۹:۰۷
  سلام به همه ی عزیزان
  بنده 4 سال پیش اعزام شدم به این پادگان مطالبی رو مینویسم که اگر خودم میدونستم کمتر دچار مشکل میشدم
  1_ یه قفل مطمئن برای کوله خودتون فراهم کنید
  2_خشکبار به اندازه کافی ببرید چون فروشگاه یا دکه ای برای خرید نداره یه دخمه داره که فقط یه مدل کیک با دلستر داره که مارکشو هیچ کجای دنیا نمیتونین پیدا کنید
  3_قطره استریل چشم حتما ببرید
  4_صورتتون رو با اب کرمان نشورید
  5_اگر دارو مصرف میکنید به امید این نباشید که اگر تموم شد اونجا هست به اندازه کافی ببرید

 • سامان
  يكشنبه ۳ تیر ۹۷ , ۲۰:۳۷
  سلام لطفایک شماره درست ازپادگان بدهید.این شماره ها اشتباهه.توسایتم نیس.نگران همسرمم لطفایکی جواب بده
 • حسین بر
  پنجشنبه ۳۱ خرداد ۹۷ , ۰۹:۳۴
  سلام، من از بلوچستان اعزامم تیرماه، راسته که آموزشی سه ماه شده؟
 • علیرضا
  چهارشنبه ۳۰ خرداد ۹۷ , ۰۹:۴۴
  سلام
  من اعزامی 1/4/1397 از خود کرمان هستم و فردا باید برم باغین.

  کسی هست اونجا با هم تیم شیم ؟
 • mohsen
  سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷ , ۰۲:۱۹
  پادگان باهنر کرمان چطور جاییه من لیسانس دارم اذیت میکنن یا نه توروخدا راهنمایی کنید ممنون میشم
 • Hosein
  جمعه ۲۵ خرداد ۹۷ , ۱۳:۴۷
  من اعزامی نوزده دو بودم
  میان دوره ک اصلا ندادن بهمون
  این هفته هم ک میخاستن بدن ندادن باز
  فقط از ۴ شنبه تا شنبه دادن اینم با هزاااار تا منت 
 • محمد
  چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷ , ۱۶:۱۰
  دوستان وضع مرخصی این پادگان باهنر کرمان چطوریه؟؟
 • محمد
  دوشنبه ۲۱ خرداد ۹۷ , ۱۸:۳۵
  سلام آقا ببخشید راسته ک دارندگان بسیج فعال از آموزشیشون کم میشه تو باهنر
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۱ خرداد ۹۷، ۲۱:۱۶
   ن اینطور نیست ..
 • مهدی
  يكشنبه ۲۰ خرداد ۹۷ , ۱۳:۱۸
  من دوم تیر همین پادگان اعزامم.از تهران هم هستم.یگان اموزشی کجا میوفتن سربازایه تهران یا کرج؟ در ضمن مدرکم لیسانس نرم افزار هستش.اوضاع برای درس خوندها چطوره اونجا؟
 • نعمت
  سه شنبه ۱۵ خرداد ۹۷ , ۱۵:۰۰
  سلام من تیر ۹۲ مرکز آموزش باهنر آموزشی بودم واقعا جهنم است بدترین مرکز آموزش است فقط یکی از فرماندهانم آدم بسیار خوب وبا معرفتی بود بنام آقای احمدی که واقعا سپاسگذارش هستم. 
 • عای
  دوشنبه ۱۴ خرداد ۹۷ , ۱۶:۲۳
  سلام من اعزام دو تیر هستم،گرما اونجا چجوریه؟
  مدرکم فوق لیسانس هست بعد اموزشی کجاها ممکنه بیوفتم؟
  تو پادگان وقت ازاد هم داریم که کلا در اختیار خودمون باشیم؟ وضعیت حمام رفتن چجوریه تو اون گرما؟
  ممنون جواب بدید
 • مصطفی
  دوشنبه ۱۴ خرداد ۹۷ , ۰۹:۴۱
  سلام من تو گردان قدس گروهان ایمان بودم  و میخواستم تشکر کنم از با معرفت ترین فرماندهان جناب رجائی
 • علی
  جمعه ۱۱ خرداد ۹۷ , ۰۴:۴۰
  سلام من اعزامی۳/۱۹چند روز دیگه هستم سپاه دزفول چجور جاهی هستش راهنمایی کنید دوستان ممنون
 • سعید مهینی
  پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۹۷ , ۰۲:۰۴
  سلام دوستان من سعید مهینی. فرمانده ام ملک پور اگر دیدنش سلامش بر سونید من اعزامی 1391/9/19 ..هفت سال پیش بودم از یزد... خیلی دلم برا اون. پادگان تنگ شده با همه سختی هاش هنوز خریدارشم ...
   گردان امام سجاد (ذوالفقار)گروهان ایثار اون بیرون پادگانم خیلی مزه میده منظورم میدونه تیره... یا علی خدا پشت پنا هتان همه سر بازو را دوست دارم...در پناه خدا در زیر سایه اقا امام زمان (عج) سالم پاینده... خدمت رو تموم کنید... فقط اونی که اول سفارش دادم فراموشش نکنید لطفا...ممنونم از شما...بازم همتونو به خدا ی مهربان می سپارم... همه تونو دوست دارم...
 • ابوالفضل
  شنبه ۲۲ ارديبهشت ۹۷ , ۱۶:۳۳
  سلام عزام بعدی برا دیپلم چه موقع هست
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۵ ارديبهشت ۹۷، ۱۵:۱۸
   نوزدهم هر ماه 
 • Dr.Sima
  جمعه ۱۴ ارديبهشت ۹۷ , ۲۰:۵۴
  شماره ای که گذاشتم مربوط به عاشورا گروه ایثار بود . خوشبختانه بالاخره با داداشم تونستم حرف بزنم . :)
 • محمد
  جمعه ۱۴ ارديبهشت ۹۷ , ۱۷:۱۵
  سلام دوستان من ۱۹ /۲ اعزام پادگان باهنر هستم از بندرعباس میخواستم بدونم اونجا سیگار گیرم میاد قاچاقی یا میتونم یه جوری ببرم که کسی نفهمه یا نه
 • Dr.Sima
  چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۲۰:۰۰
  راستش نمیدونم کدوم گردانه یه ناشناس شماره گردان رو فرستاد و گفت از این طریق میشه باهاش تماس گرفت اما هربار زنگ میزنیم میگن نیست . شماره گردان رو میزارم اگه متوجه میشید کدوم گردانه حداقل با خوبیاش مارو دلگرم کنید 
  0342188096
 • سجاد
  چهارشنبه ۱۲ ارديبهشت ۹۷ , ۰۹:۵۱
  باغین کرمان بدکی نیست فقط یخرده سخته من الان۱۵روزه اونجام تازه اومدم مرخصی نیمه شعبان
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۱۲ ارديبهشت ۹۷، ۱۰:۴۲
   کدوم گردانی ؟؟ شماره تماس گردان رو بزار تا خانواده ها بتونن استفاده کنن.
 • امیر
  يكشنبه ۹ ارديبهشت ۹۷ , ۱۴:۲۹
  من دیپلم ردیم ١٩/٢ اعزاممه ،ایا قراره بیچاره شم!؟
  بعد از اموزشی احتمال این هست که ارگانم عوض بشه؟
  مثلا الان نیروی انتضامی هستیم بعد از اموزشی امکانش هست که ارتش یا سپاه یا ارگان های دیگه بیوفتیم؟یا اینکه درخواست بدیم ،چجوریه مراحلش؟
  و اینکه وضعیت تماس اونجا چجوریه؟کارت تلفن ببریم؟میشه گوشی ساده برد و اونجا تحویل داد و مواقعی که میخوایم ازشون بگیریم و از اون استفاده کرد؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۹ ارديبهشت ۹۷، ۱۴:۵۴
   با سلام 
   گوشی ببری دیگه تا روز اخر بهت تحویل نمیدن. کارت تلفن ببر حتما
   ارگانت رو هم فک نکنم بشه عوض کنی . قرار هم نیست بدبخت بشی. هنوز روزای اوله ماه رمضونه و بخور و بخواب شروع میشه ...
 • نفس
  چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۹۷ , ۰۹:۰۷
  سلام من همسرم اعزامی2/1پادگان شهید باهنر کرمان فوق لیسانس معماری هم هستن اما از روزی که رفتن تماس نگرفتن یه شماره هم اینجا بود تماس گرفتیم که همش سرکار میذارنمون توروخدا اگه کسی یه شماره درست داره بده که ما مردیم از نگرانی
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۵ ارديبهشت ۹۷، ۱۸:۲۶
   نگران نباشین - چون روزهای اوله واسه همین کارت تلفنی به سختی گیر میاد - ضمنا اون تلفن هم چون هنوز مسولی نداره واسه همین جواب درست نمیگیرین. یک خرده صبور باشید ....
 • بهار
  سه شنبه ۴ ارديبهشت ۹۷ , ۱۹:۰۱
  سلام من داداشم اول اردیبهشت اعزام بود زنگ زد گفت افتاده گردان عاشورا گروهان ایثار اسم فرمانده هاشونم محمدی و وزیری هست کسی میدونه بهشون سخت نیگیرن یا نع داداشم لیسانس داره و این که شماره فکس و شماره پادگان رو اگه کسی داره بده نیاز شدید داریم که باهاش تماس بگیریم لطفا یکی کمک کنه 
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۴ ارديبهشت ۹۷، ۲۲:۵۱
   سلام اقای محمدی خیلی فرمانده خوبیه نگران نباشین. 
 • س
  سه شنبه ۴ ارديبهشت ۹۷ , ۱۰:۰۵
  سلام. من داداشم ۱۹ /۱ اعزامش بود .تک پسر هست به ما گفتن یه نامه ای از ثبت احوال بگیریم میزنی بر تک پسر بودنش و بفرستیم پادگان تا واسه خدمت بیارنش شهر خودمون.واسه ارسال نامه شماره فکس از پادگان میخوایم .کسی شماره فکسشونو نداره ؟
  داداشم گردان قدس گرهان شهادته
 • Dr.Sima
  دوشنبه ۳ ارديبهشت ۹۷ , ۲۱:۰۹
  من یدونه داداشم اموزشی افتاده کرمان باهنر . همین ماه رفته اومده بودم اینجا که بفهمم وضعیتشون چجوری هست . با این تفاسیر نظرات متفاوت بود و من نتونستم خودمو راضی کنم که برادرم جاش خوبه یا اذیت میشه . لیسانس حسابداریه
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۳ ارديبهشت ۹۷، ۲۳:۲۰
   کدوم گردانه ؟؟؟ 
 • سعید انکوتی
  پنجشنبه ۳۰ فروردين ۹۷ , ۱۸:۲۰
  هیچ سختی نداره بابام اینا همش چرته من که میخاستم برم اونجا سال 88  میگفتن شکنجه گاهه ولی رفتم اونجا به خدا اسمشو بچه ها گذاشتن هتل باهنر. حالا سختی هایی داره نه اون قدر دیگه! بعدش هم اونجا ادمو میترسونن که اگه منظم نباشی بعد اموزشی یگانت رو همون جا یا جای دورتر می اندازن که دست اونها نیست
 • سعید انکوتی
  پنجشنبه ۳۰ فروردين ۹۷ , ۱۸:۱۱
  سلام دوستان فرقی نمیکنه فوق لیسانس باشی یا سیکل اموزشی همه تو یه رده اند
 • اسمون
  پنجشنبه ۳۰ فروردين ۹۷ , ۱۲:۵۱
  سلام وقت بخیر ببخشید من از کجا میتونم بفهمم ک کدوم اسایشگاه هستن یا اینکه کدوم گروهان گردانشو میفهمم ولی گروهان نه توروخدا راهنماییم کنید باید زنگ بزنم
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۳۰ فروردين ۹۷، ۱۳:۴۰
   کل گروهان یک اسایشگاه داره - 
 • Mohsen
  دوشنبه ۲۷ فروردين ۹۷ , ۰۲:۱۷
  سلام ..من ٢/١اعزامم هست ....البته لیسانس پرستاری هستم ...با لیسانسه ها هم همینجور برخورد میکنن؟؟؟
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۸ فروردين ۹۷، ۱۵:۲۷
   سلام . بستگی داره بیفتی کدوم گردان. اگه افتادی ذولفقار مطمئن باش زیاد این سختیها رو لمس نمیکنی. یکماه از آموزشی رو هم که میفته ماه رمضون - زیر سایه درختان کنار اسایشگاه لذت میبری.
 • محمد
  سه شنبه ۲۱ فروردين ۹۷ , ۱۸:۳۷
  ۱۹/۱ رفتم مرخصی داد ۶ روز
 • محمد
  شنبه ۱۸ فروردين ۹۷ , ۱۹:۱۹
  سلام فردا اعزام میشم کسی باهنر کرمان هست بگه اشنا بشیم mz_egh@

 • محمد
  شنبه ۱۱ فروردين ۹۷ , ۱۷:۰۶
  منم اعزام 19/1
 • همتی
  شنبه ۱۱ فروردين ۹۷ , ۱۵:۴۷
  ی راه ارتباطی چیزی نیس بفهمیم کسی اونجاهستش ک از حال سربازمون خبر بده ای بابا این چ وضعشه با این شماره هم ک بر نمیدارن
 • امیر
  چهارشنبه ۱ فروردين ۹۷ , ۱۱:۵۳
  سلام من آموزشی اونجام ...تو کشتارگاه کربلا
  خداییش اونجا هتله خیلی راحته 
  غذاهاشم ک عالیه
 • مرتضی
  شنبه ۲۶ اسفند ۹۶ , ۲۳:۵۱
  خداییش وضعیت پادگان برا ما لیسانس ها خوب بود و همچی کنارمون بود..خداییش خوبه

  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۸ اسفند ۹۶، ۱۸:۰۵
   بله خب وقتی داخل هتل ذولفقار ( گردان ذولفقار ) خدمت کنی معلومه که راضی هستی. 
 • پرهام
  پنجشنبه ۳ اسفند ۹۶ , ۲۱:۰۱
  سلام این مطالبی رو که نوشتید مربوط به کدوم گردگانه و چه کسایی این رفتارو با بچه های لیسانسم میکنن  یا فرق داره 
 • ناشناس
  سه شنبه ۲۴ بهمن ۹۶ , ۱۹:۴۶
  بدترین پادگان اموزشی تو کل ایران اب شور کثیف امکانات داغون افتضاح فرمانده هاشم فقط وعده میدن به سرباز بوفه گرون فروش مواظب خودتون باشد کل دوماه براتون خلاصه گفتم
 • مهدی سرمست
  سه شنبه ۱۷ بهمن ۹۶ , ۰۴:۴۵
  سلام منم هم 96/11/19اعزام از اصفهان بچه ها اصفهان اگه کسی هست این ایدی تلگرام من هست.               mahdi_sarmast
 • سیدعلی
  دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ , ۰۳:۰۳
  سلام من ۱۱/۱۹ از تهران اعزام به پادگان شهید باهنر کرمانم  کسی هست این تاریخ از تهران بخواد بره؟اگه هست این آیدی تلگرامم           Seyed_edris                        بیاد پی وی باهم آشنا بشیم بریم کرمان
 • کامران
  چهارشنبه ۱۱ بهمن ۹۶ , ۲۰:۴۸
  من پنج سال پیش پادگان باغین بودم واقعا جای سختی هست هرکی الان اونجاس خدا ب کمکش باشه فک نکنم جایی اندازه اونجا آموزشش سخت باشه.با اون آب شورشون کفرمون رو در آورده بودن.بی آبی بود باورتان بشه از بی آبی آب فاسد که سبز شده بود و آب لجن بود خوردم.
 • علی@*
  يكشنبه ۲۴ دی ۹۶ , ۱۶:۵۴
  سلام لطفا شماره تماس پادگان بذارین
 • رضا
  شنبه ۲۳ دی ۹۶ , ۱۲:۱۰
  یه راه ارتباطی نیس تو پادگان با سربازا؟؟؟ 
  اگ شماره ای دارین ک بشه با سربازا صحبت کرد بدید لطفا
  • author avatar
   a.r rashvanlui
   ۲۴ دی ۹۶، ۱۷:۲۲
   میتونی زنگ بزنی خود پادگان و  شماره هر آسایشگاهی رو که خواستی رو بگیری و زنگ بزنی و باهاشون صحبت کنی .

   این یکی از آسایشگاه هاست : 03412188097
 • وحید
  سه شنبه ۲۱ آذر ۹۶ , ۲۱:۳۶
  سلام لطفا اگ گروه تلگرام دارین لینکشو بدین می خوام برنامه نویسی رو شروع کنم هیچی هم بلد نیستم نمیدونم از چی و از کجا شروع کنم
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

ﺻﺪ ﺳﺎﻝ ﺭﻩ ﻣﺴﺠﺪ ﻭ ﻣﯿﺨﺎﻧﻪ ﺑﮕﯿﺮﯼ
ﻋﻤﺮﺕ ﺑﻪ ﻫﺪﺭ ﺭﻓﺘﻪ ﺍﮔﺮ ﺩﺳﺖ ﻧﮕﯿﺮﯼ

ﺑﺸﻨﻮ ﺍﺯ ﭘﯿﺮ ﺧﺮﺍﺑﺎﺕ ﺗﻮ ﺍﯾﻦ ﭘﻨﺪ
ﻫﺮ ﺩﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺍﺩﯼ ﺑﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺩﺳﺖ ﺑﮕﯿﺮﯼ

*

گر بر سر نفس خود امیری، مردی
بر کور و کر، ار نکته گیری، مردی

مردی نبود فتاده را پای زدن
گر دست فتاده ای بگیری، مردی...


پیوندها